SSI SCuba Schools Int.

Od ponad 40 lat SSI zapewnia szkolenia, certyfikuje nurków i zasobów edukacyjnych dla nurków, instruktorów nurkowania i centrów nurkowych i resortów na całym świecie. Rozpoczęty w 1970 roku, SSI został powiększony o ponad 30 Service Center, jest reprezentowana w ponad 110 krajach ponad 2.400 miejsc International i materiałów drukowanych w ponad 25 językach.

Czytaj więcej
CMAS DAN PADI TDI / SDI http://www.divessi.com
drukuj do pdf drukuj do pdf

SPECJALIZACJA SSI: Nurkowanie wrakowe - WRECK DIVING
16.10.2020 17:00:00

SPECJALIZACJA SSI: Nurkowanie wrakowe WRECK DIVING

Katastrofy, wojny, bitwy morskie,  pomyłki sterników, marynarzy, błędy konstrukcyjne -  wszystko to prowadzi do uszkodzenia statku czy też okrętu. W konsekwencji taka zniszczona jednostka toni i tonie aż osiądzie na dnie. Czasami mijają lata (w niektórych przypadkach nawet wieki) aż ktoś go znowu odnajdzie. Czasami są to archeolodzy, czasami zapaleni odkrywcy, a jeszcze innym razem zupełnie przypadkowi ludzie, rybacy, którzy zaczepili o wrak swoimi sieciami. 

Specjalizacja nurkowanie wrakowe pozwala Tobie na własne oczy zobaczyć te piękne i monumentalne pozostałości dawnych jednostek pływających. Zanurzyć się zarówno w ich historię jak i pozostałości znajdujące się pod wodą. Pierwsze nurkowanie na wraku jest niezapomnianym przeżyciem, którego warto doświadczyć.

 

Co potrzebujesz, aby rozpocząć kurs?

·      Wiek minimum 12 lat 

·      Wymagany certyfikat SSI Open Water Diver, Open Water Diver Junior lub stopień równorzędny innej organizacji

 

Czego nauczysz się na kursie?

W trakcie kursu nauczysz się jak bezpiecznie nurkować na wrakach, rozpoznawać i omijać zagrożenia na nich występujące czy bezpiecznie planować nurkowanie. W trakcie kursy nauczysz się obsługiwać specjalistyczny sprzęt nurkowy wykorzystywany podczas tych nurkowań.

W trakcie trwania wykładów i zajęć w wodzie nauczysz się organizować, planować i wykonywać nurkowania na wraku. Zapoznasz się i przećwiczysz techniki awaryjne na wypadek gdyby wystąpiła potrzeba ich zastosowania podczas nurkowania na wrakach. 

 

Jak długo trwa kurs

Kurs nurkowanie wrakowe to wykład oraz dwa nurkowania na wrakach. Każdy adept kursu uzyskuje certyfikat po prawidłowo wykonanych wszystkich ćwiczeniach. Każdy uczestnik kursu będzie miał odpowiednią ilość czasu aby nabyć wszystkie umiejętności. Czas trwania kursu jest zależny od kursanta ,ale zazwyczaj trwa dwa dni.

 

Co jest Ci potrzebne aby rozpocząć?

·      Materiały szkoleniowe - otrzymasz w naszym Centrum Nurkowym, w wersji elektronicznej, będziesz mógł się z nimi zapoznać przez swój smartphone lub laptop czy komputer.

·      Cały sprzęt na czas kursu otrzymasz od nas .

Jedyne co jest potrzebne z Twojej strony to chęć wzięcia udziału w kursie.

 

Co po kursie?

Po kursie poznasz tajniki, zasady i obostrzenia nurkowania na wrakach.  Ukończenie specjalizacji otwiera Ci możliwość nurkowania na wrakach bez nadzoru Dive Profesional SSI oraz przybliża Cię do zdobycia stopnia Advanced Diver SSI ,a także prowadzi do zdobycia stopnia Master Diver.

Cena kursu

Materiały  310 zł

Kurs 400 zł  

W cenie

-       wykłady teoretyczne

-       zajęcia praktyczne 

-       materiały 

-       certyfikat 

-       wypożyczenie brakujących elementów sprzętu po za maska ,fajką i płetwami 

-       komplet sprzętu wypożyczenie 150 zł

KURS ADVANCED WRECK 

Materiału 310 pln 

Kurs 600 pln

Cena nie zawiera

Dojazdu 

Zakwaterowania

Wypłynięć na wraki 
wstecz