SSI SCuba Schools Int.

Od ponad 40 lat SSI zapewnia szkolenia, certyfikuje nurków i zasobów edukacyjnych dla nurków, instruktorów nurkowania i centrów nurkowych i resortów na całym świecie. Rozpoczęty w 1970 roku, SSI został powiększony o ponad 30 Service Center, jest reprezentowana w ponad 110 krajach ponad 2.400 miejsc International i materiałów drukowanych w ponad 25 językach.

Czytaj więcej
CMAS DAN PADI TDI / SDI http://www.divessi.com
drukuj do pdf drukuj do pdf

SPECJALIZACJA SSI: Doskonała pływalność
11.10.2020 09:00:00

SPECJALIZACJA SSI: Doskonała pływalność  PERFECT BUOYANCY

"Każdy nurek chce być „dobrym nurkiem”- opanowanie umiejętności idealnego wyważenia jest pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu".

 Stałe rozwijanie umiejętności kontroli własnego wyważenia (pływalności) jest powszechnie zalecane. Każdy nurek, który pragnie doskonalić swoje umiejętności nurkowe jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska, powinien ukończyć kurs specjalistyczny „DOSKONAŁA PŁYWALNOŚĆ” (PERFECT BUOYANCY). 

Niemalże każdy nurek, który chce zanurkować w znanych miejscach nurkowych na świecie musi wziąć udział w tzw. Check-Dive (nurkowanie sprawdzające). Podczas tego nurkowania umiejętność kontroli wyważania (pływalności) jest jedną z podstawowych, sprawdzanych umiejętności. Nie robi się tego, aby zestresować nurka zaraz na początku urlopu! 

Chodzi oczywiście o ochronę raf koralowych, wokół których wykonuje się nurkowania. Szkody i zniszczenia wyrządzone przez nurków o niewielkich umiejętnościach kontroli pływalności dotyczą raf na całym świecie. Ponadto umiejętność kontroli wyważania jest warunkiem wstępnym uczestnictwa w przypadku prawie wszystkich Kursów Specjalistycznych.

 

Co potrzebujesz, aby rozpocząć kurs?

·      Wiek minimum10 lat 

·      Wymagany certyfikat SSI Open Water Diver, Open Water Diver Junior lub stopień równorzędny innej organizacji

 

Czego nauczysz się na kursie?

W trakcie trwania kursu nauczysz się wielu bardzo przydatnych umiejętności, które w duży stopniu polepszą Twoją pływalność i zwiększą Twoją świadomość na temat poprawnego ułożenia ciała w wodzie . Nasza kadra nauczy Cię jak idealnie wyważyć się w pełnym sprzęcie nurkowym. Nauczysz się także kontrolować swoją pływalność (w tym zatrzymanie się w bezruchu w toni). Podczas kursu nauczysz się nowych technik pływania w płetwach, zarówno do przodu jak i do tyłu (frog kick i back kick).

Dzięki ćwiczeniom, przeprowadzonym na kursie zdecydowanie zwiększysz swoje doświadczenie nurkowe, zmniejszysz zużycie powietrza podczas nurkowania przez lepszą pozycję, a także udoskonalisz swój trym i neutralną pływalność. 

Kurs doskonała pływalność jest w zasadzie niezbędny jeśli będziesz chciał/a uczestniczyć w kursach specjalistycznych, gdzie pływalność musi być opanowana do perfekcji.

 

Co jest Ci potrzebne aby rozpocząć?

·      Materiały szkoleniowe - otrzymasz w naszym Centrum Nurkowym, w wersji elektronicznej, będziesz mógł się z nimi zapoznać przez swój smartphone lub laptop czy komputer.

·      Cały sprzęt na czas kursu otrzymasz od nas .

Jedyne co jest potrzebne z Twojej strony to chęć wzięcia udziału w kursie.

 

Co po kursie?

Po kursie poznasz tajniki doskonałej pływalności, zachowania trymu i nowych technik pływania w płetwach. Kurs doskonałej pływalności zaliczany jest do grupy specjalizacji potrzebnych do stopni Advance Open Water Diver oraz Master Diver.

Cena kursu

Materiały  310 zł

Kurs 350 zł  

W cenie

-       wykłady teoretyczne

-       zajęcia praktyczne 

-       materiały 

-       certyfikat 

-       wypożyczenie brakujących elementów sprzętu po za maska ,fajką i płetwami 

-       komplet sprzętu wypożyczenie 150 zł 

 

 
 
 
 
 wstecz