SSI SCuba Schools Int.

Od ponad 40 lat SSI zapewnia szkolenia, certyfikuje nurków i zasobów edukacyjnych dla nurków, instruktorów nurkowania i centrów nurkowych i resortów na całym świecie. Rozpoczęty w 1970 roku, SSI został powiększony o ponad 30 Service Center, jest reprezentowana w ponad 110 krajach ponad 2.400 miejsc International i materiałów drukowanych w ponad 25 językach.

Czytaj więcej
CMAS DAN PADI TDI / SDI http://www.divessi.com
drukuj do pdf drukuj do pdf

SIERPIEŃ - Zakrzówek
18.08.2017 16:00:00

 

Zakrzówek  18-20.08.2017

 

Zakrzówek

Zalany kamieniołom Zakrzówek wchodzący w skład Parku Krajobrazowego "Skałki Twardowskiego" znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum Krakowa. Ze skał górujących nad Zakrzówkiem rozciąga się piękna panorama na Kraków. Jak na dłoni widać wzgórze Wawelskie, kościół na Skałce i wiele innych zabytków Krakowa.

               Sam akwen wykuty jest w skale wapiennej. Jego głębokość maksymalna wynosi 31 m. Wodę otaczają przede wszystkim pionowe ściany, wznoszące się kilkadziesiąt metrów nad lustro wody. Nad wodę i zarazem na teren bazy wjeżdża się drogą, którą wywożono kiedyś urobek z kamieniołomu. Droga ta ma też kontynuację pod wodą i wokół niej gromadzą się największe atrakcje tego nurkowiska. Na drodze znajdują się kolejno: platforma do ćwiczeń, wrak dużego fiata, dawna przebieralnia robotników oraz wrak Autobusu.  Po lewej stronie od drogi, niedaleko od brzegu znajduje się półka z zalanymi drzewami i wiatą, która służy również jako platforma do ćwiczeń. Warto także ponurkować przy ścianach otaczających drogę i akwen. Pełno tam półek, załomów i nawisów skalnych.

               Widoczność pod wodą jest równie unikalna jak sam akwen. Do głębokości 23 m dochodzi czasami nawet do 15 m. Niestety poniżej podanej głębokości widoczność drastycznie spada. Co prawda poprawia się w kierunku dna, ale nie przekracza już 2 m.  Powodem spadającej tak drastycznie widoczności jest zalegający siarkowodór, który spowija całe dno Zakrzówka.

               Krążą legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie, że podobno w odmętach tego siarkowodoru (czytaj bełtu) żyje mityczny KRAKEN, porywający dziewice z okolicznych domostw.

 

 

 

Noclegi

Położenie w spokojnej, malowniczej okolicy w hotelu. Pokoje 3 osobowe grill i ognisko dostępne dla gości hotelowych  - odległość 5 km od Zakrzówka z idealnym dojazdem :-)

 

 

Cena   550 zł 

W cenie:

  • Noclegi + śniadania x 2
  • Wstępy na nurkowiska
  • Ładowanie butli (2x dziennie - 4 nurkowania)
  • Transport busem

Jak zawsze na Nasze wyjazdy obowiązuje zniżka na wypożyczenie sprzętu ! 

ZOBACZ JAK BYŁO NA POPRZEDNIM RAZEM

 

Szczegółowe informacje oraz zapisy: Igor tel 605630240 , Daniel tel 504 808 998

wstecz