SSI SCuba Schools Int.

Od ponad 40 lat SSI zapewnia szkolenia, certyfikuje nurków i zasobów edukacyjnych dla nurków, instruktorów nurkowania i centrów nurkowych i resortów na całym świecie. Rozpoczęty w 1970 roku, SSI został powiększony o ponad 30 Service Center, jest reprezentowana w ponad 110 krajach ponad 2.400 miejsc International i materiałów drukowanych w ponad 25 językach.

Czytaj więcej
CMAS DAN PADI TDI / SDI http://www.divessi.com
drukuj do pdf drukuj do pdf

SPECJALIZACJA SSI: Podwodna Nawigacja - Underwater Navigation
05.08.2020 09:00:00

 

SPECJALIZACJA SSI : Podwodna Nawigacja UNDERWATER NAVIGATION

Zastanawiałeś/aś się kiedyś jak określić kierunek pod wodą? Czy jest to możliwe? Jak trafić w to samo miejsce, będąc pod wodą? Czy da się dotrzeć w to samo miejsce, które widzieliśmy podczas poprzedniego nurkowania i bardzo się spodobało?

Decydując się na kurs z nawigacji podwodnej nauczysz się tego wszystkiego i poznasz techniki nawigacji zarówno naturalnej jak i z wykorzystaniem urządzeń pomiarowych. 

Pod wodą dobrze jest wiedzieć gdzie się jest, jak daleko, a przede wszystkim jak bezpiecznie wrócić z miejsca,  gdzie rozpoczynaliśmy nurkowanie.

 

Co potrzebujesz, aby rozpocząć kurs?

·      Wiek minimum 10 lat 

·      Wymagany certyfikat SSI Open Water Diver, Open Water Diver Junior lub stopień równorzędny innej organizacji

 

Czego nauczysz się na kursie?

Kurs nawigacja podwodna pozwoli Ci nauczyć się jak korzystać z przyrządów pomiarowych, wyznaczających kierunek pod wodą. Nauczysz się także znajdować drogą do celu i z powrotem z miejsca, z którego zaczynałeś/aś. Dzięki naszej kadrze nauczysz się także bezpiecznie poruszać się pod wodą, jak znajdować miejsca i rzeczy znając tylko azymut i mając na dłoni kompas. Nie straszne będzie Ci pokazanie znajomym miejsca, na które natrafiłeś i bardzo CI się spodobało. Teraz już dokładnie będziesz wiedział gdzie się ono znajduje pod wodą.

 

Jak długo trwa kurs

Kurs nawigacji podwodnej to wykład i przynajmniej dwa nurkowania w wodach otwartych.

Każdy adept kursu uzyskuje certyfikat po prawidłowo wykonanych wszystkich ćwiczeniach na wodach otwartych. Każdy uczestnik kursu będzie miał odpowiednią ilość czasu aby nabyć wszystkie umiejętności. Czas trwania kursu jest zależny od kursanta ,ale zazwyczaj trwa dwa dni

Co jest Ci potrzebne aby rozpocząć?

·      Materiały szkoleniowe - otrzymasz w naszym Centrum Nurkowym, w wersji elektronicznej, będziesz mógł się z nimi zapoznać przez swój smartfone lub laptop czy komputer.

·      Cały sprzęt na czas kursu otrzymasz od nas .

Jedyne co jest potrzebne z Twojej strony to chęć wzięcia udziału w kursie.

 

Co po kursie nawigacji?

Ukończenie specjalizacji nocnej otwiera Ci możliwość lokalizowania siebie i innych rzeczy w wodzie, poruszania się po wyznaczonych przez ciebie „ścieżkach” oraz bezpiecznego powrotu do miejsca rozpoczęcia nurkowania.  Ukończenie kursu, przybliża Cię także do zdobycia stopnia Advanced Diver SSI ,a także prowadzi do zdobycia stopnia MASTER DIVER SSI.

Cena kursu

Materiały  245 zł

Kurs 350 zł  

W cenie

-       wykłady teoretyczne

-       zajęcia praktyczne 

-       materiały 

-       certyfikat 

-       wypożyczenie brakujących elementów sprzętu po za maska ,fajką i płetwami 

-       komplet sprzętu wypożyczenie 150 zł 

 
wstecz