SSI SCuba Schools Int.

Od ponad 40 lat SSI zapewnia szkolenia, certyfikuje nurków i zasobów edukacyjnych dla nurków, instruktorów nurkowania i centrów nurkowych i resortów na całym świecie. Rozpoczęty w 1970 roku, SSI został powiększony o ponad 30 Service Center, jest reprezentowana w ponad 110 krajach ponad 2.400 miejsc International i materiałów drukowanych w ponad 25 językach.

Czytaj więcej
CMAS DAN PADI TDI / SDI http://www.divessi.com
drukuj do pdf drukuj do pdf

CZERWIEC 2019 - Gruby początek Wakacji - DAHAB
15.06.2019 06:00:00

Gruby początek wakacji na Synaju

 z CNN Krokodyle

termin: 15-22 czerwca 2019 r. 

 

          Dahab…urokliwa i jedyna w swoim rodzaju J, niegdyś mała, nadbrzeżna beduińska oaza, wciśnięta między góry a wybrzeże Zatoki Akaba, na półwyspie Synaj w Egipcie. … Dziś słynna, lecz nadal egzotyczna miejscowość wypoczynkowa ze swoją niezwykłą atmosfer, którą poznacie lub znacie i  za nią tęsknicie ;)

             Dahab, to po arabsku złoto. Turystycznie odkryli go na szczęście zwykli podróżnicy, hippies i backpackerzy,  i najpewniej z tego powodu ma zupełnie inny charakter niż olbrzymie bezosobowe ośrodki turystyczne jak np. Sharm el Sheikh czy Hurghada. Dahab  nadal zachował swą egzotyczną twarz: płytka, piaszczysta zatoka, otoczona mnóstwem powykrzywianych palm daktylowych, z żółto-czerwonymi górami w tle. Nigdzie indziej wybrzeże Egiptu nie porasta tyloma naturalnymi palmami. Między nimi „przykucają“ małe sklepiki, barwne restauracje czy białe budynki hotelików. Typowy, arabski koloryt miasteczka oraz romantykę plażowych restauracji dopełnia beduińska wioska z wielbłądami, kozami i zawoalowanymi beduinkami.

Wybrzeże Zatoki Akabskiej oferuje wspaniałe warunki do nurkowania dlatego byliśmy tam wielokrotnie i z przyjemnością tu wracamy. Właśnie w okolicach Dahab znajduje się kilka światowej sławy miejsc nurkowych takich jak Canyon, Blue Hole czy Islands. 

hotel

Hotel Planet Oasis ***- stylowy, dwupiętrowy hotel z basenem, położony bezpośrednio przy głównej plaży w centrum turystycznym Dahab. Baza nurkowa Planet Divers jest tuż przy samym hotelu.Oferuje odkryty basen, restaurację oraz bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

pokoje

Pokoje SURERIOR GARDEN/POOL VIEW ROOMS lub DELUXE SIDE SEA VEW ROOMS na parterze lub pierwszym piętrze hotelu z dużym tarasem lub balkonem. Stylowe umeblowanie. Do dyspozycji klimatyzacja, lodówka, sejf, kawa&herbata, łazienka z prysznicem lub wanną, suszarka do włosów, wifi.

  

nurkowania

Organizacją nurkowań zajmuje się baza Planet Divers znajdująca się tuż przy hotelu. Wszyscy nurkują na swoją odpowiedzialność oraz podpisują pouczenie o podstawowych zasadach w Egipcie: nurek nie może niczego dotykać pod wodą, łamać czy zabierać przedmiotów z morza, rekreacyjne nurkowanie  max. do 30m z powietrzem i do 40m z nitroxem.

 

Dla zapewnienia płynnego i bezproblemowego nurkowania baza zapewnia polskiego/czeskiego lub miejscowego przewodnika nurkowego, który jest wyszkolony w zakresie charakterystyki dahabskich miejsc nurkowych i zapewni np.: załadowanie butli, punktualność odjazdu, pozwolenia policji turystycznej (na niektóre nurkowiska), opis rafy, przebieg nurkowania, zestaw tlenowy itp. Według nowych egipskich przepisów przewodnik nurkowy musi towarzyszyć każdemu nurkowi pod wodą, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i ochrony lokalnej rafy koralowej.

W planie  4 dni nurkowe w najlepszych miejscach nurkowych okolicy Dahab.

 

  

 

Na miejscu możliwość zrobienia kursów specjalizacyjnych: 

·      Deep Diver

·      Nitrox Diver - w bazie Nitrox 32 jest w cenie powietrza, więc WARTO !

·      Night Diver

informacje

cena:  hotel + transfer         205,00 euro/os. w pokoju 2os.

                                                  268,00 euro /os. w pokoju 1 os.

                                                  185,00 euro /os. w pokoju 3 os.

    dzieci do lat 11,9 (do 12 roku życia)   60,00 euro w pokoju 1-2os. na dostawce

 

pakiet nurkowy: 166,00 euro

w cenie 9 nurkowań rekreacyjnych  (w tym 1 nocne) – płatne na miejscu        

 

Cena zawiera:

 • transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
 • nocleg w pokoju 1,2,3-os. ze śniadaniem w hotelu 3***
 • opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego 
 • ubezpieczenie NNW i KL 

Cena nie zawiera: 

 • biletów lotniczych (Wwa-Sharm El Skeik; Sharm el Sheikh- Warszawa  (koszt ok.  1550 zł)
 • wycieczki Św. Katarzyna & Góra Mojżesza  (15euro/os)
 • wycieczki quadami na pustynię (15euro/os)
 • innych posiłków poza śniadaniami
 • napiwków 
 • innych wydatków poza wymienionymi w ofercie
 • ubezpieczenia nurkowego
 • pakietu nurkowego (166,00 euro/ 9 nurkowań w tym 1 nocne)

 

możliwy wypad na nurkowanie na wraku Thisthlegorm   - koszt 85 euro/os     

 możliwe nurkowanie z transferem na wielbłądach – koszt 60 euro/os

propozycja wycieczek:

Św. Katarzyna & Góra Mojżesza  -nocne wejście na górę by o świcie podziwiać wschód słońca, w drodze powrotnej zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny i nieprawdopodobne widoki :)   start 22.00- powrót 11.30- koszt 15,00 euro/os.      Quady-  2 godzinna przejażdżka po pustyni- koszt 15,00 euro/os.

 

        

ZOBACZ NASZE RELACJE Z WCZEŚNIEJSZYCH WYJAZDÓW

  FILM Z WYPRAWY DO DAHAB

 FILM Z NURKOWANIA NA SS THISTLEGROM

GALERIA ZDJĘĆ 1

 GALERIA ZDJĘĆ 2

GALERIA ZDJĘĆ 3

 film  z wyprawy w 2016 roku 

UWAGA!!!

·      Możliwość zamówienia pokoju FAMILY SUITE z dwoma sypialniami ( dla 4 os.) lub pokoju SEA VIEW SUITE (dla 5os.) za dodatkową opłatą 

 

·      Przy wjeździe do Egiptu paszport biometryczny musi być ważny min. 6 miesięcy!!!

 

Więcej Informacji: Igor Bartoszewicz Tel. +48 605 630 240,    mail: igor@krokodyle.com.pl

 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

wstecz