SSI SCuba Schools Int.

Od ponad 40 lat SSI zapewnia szkolenia, certyfikuje nurków i zasobów edukacyjnych dla nurków, instruktorów nurkowania i centrów nurkowych i resortów na całym świecie. Rozpoczęty w 1970 roku, SSI został powiększony o ponad 30 Service Center, jest reprezentowana w ponad 110 krajach ponad 2.400 miejsc International i materiałów drukowanych w ponad 25 językach.

Czytaj więcej
CMAS DAN PADI TDI / SDI http://www.divessi.com
drukuj do pdf drukuj do pdf

SPECJALIZACJA SSI: Doskonała pływalność
08.07.2017 09:01:00

SPECJALIZACJA SSI: Doskonała pływalność
 
"Każdy nurek chce być „dobrym nurkiem”- opanowanie umiejętności idealnego wyważenia jest pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu".
 
Stałe rozwijanie umiejętności kontroli własnego wyważenia (pływalności) jest powszechnie zalecane. Każdy nurek, który pragnie doskonalić swoje umiejętności nurkowe jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska, powinien ukończyć kurs specjalistyczny „DOSKONAŁA PłYWALNOŚĆ” (PERFECT BUOYANCY).
 
Niemalże każdy nurek, który chce zanurkować w znanych miejscach nurkowych na świecie musi wziąć udział w tzw. Check-Dive (nurkowanie sprawdzające). Podczas tego nurkowania umiejętność kontroli wyważania (pływalności) jest jedną z podstawowych, sprawdzanych umiejętności.
 
Nie robi się tego, aby zestresować nurka zaraz na początku urlopu! Chodzi oczywiście o ochronę raf koralowych, wokół których wykonuje się nurkowania. Szkody i zniszczenia wyrządzone przez nurków o niewielkich umiejętnościach kontroli pływalności dotyczą raf na całym świecie.
 
Ponadto umiejętność kontroli wyważania jest warunkiem wstępnym uczestnictwa w przypadku prawie wszystkich Kursów Specjalistycznych.
 
WYMAGANIA
 • Wiek minimum10 lat
 • Wymagany certyfikat SSI Open Water Diver, Open Water Diver Junior lub stopień równorzędny innej organizacji
 
ZAKRES TEMATYCZNY
 • Umiejętność idealnego wyważenie w pełnym sprzęcie nurkowym
 • Nauczysz się kontrolowania swojej pływalności podczas nurkowania
 • Nauczysz się prawidłowej pracy płetwami oraz poznasz nowe techniki pływania w płetwach: pływanie żabką (frog kick) i pływanie do tyłu w płetwach (back kick)
 • Poznasz zasady prawidłowego rytmu, czyli ustawienia balastu, które ma zasadnicze znaczenie w celu osiągnięcia prawidłowej pozycji pod wodą podczas płynięcia ale również w momencie zatrzymania się w toni
 • Nauczysz się zatrzymania w bezruchu w toni w pełnym sprzęcie płetwonurka
 
CEL SPECJALIZACJI
 • Zwiększysz swoje szanse na spotkanie i bliski kontakt z podwodą fauną i florą minimalizujesz jednocześnie ryzyko uszkodzenia flory
 • Zmniejszysz zużycie powietrza podczas nurkowania przez lepszą pozycję i utrzymywanie neutralnej pływalności
 • Będziesz mógł uczestniczyć w innych kursach specjalistycznych gdzie pływalność musi być już opanowana
 • Zwiększysz swoje doświadczenie nurkowe
 
Kurs Doskonałej Pływalności (SSI PERFECT BUOYANCY) jest zaliczany do grupy specjalizacji potrzebnych do stopni ADVANCE OPEN WATER DIVER oraz MASTER DIVER
 wstecz