SSI SCuba Schools Int.

Od ponad 40 lat SSI zapewnia szkolenia, certyfikuje nurków i zasobów edukacyjnych dla nurków, instruktorów nurkowania i centrów nurkowych i resortów na całym świecie. Rozpoczęty w 1970 roku, SSI został powiększony o ponad 30 Service Center, jest reprezentowana w ponad 110 krajach ponad 2.400 miejsc International i materiałów drukowanych w ponad 25 językach.

Czytaj więcej
CMAS DAN PADI TDI / SDI http://www.divessi.com
drukuj do pdf drukuj do pdf

Styczeń 2022 - Wypad do Dahab - nurkowania techniczne
21.01.2022 07:00:00

DAHAB

 

21.01.2022 - 28.02.2021 - nurkowania techniczne 

 

 

Dahab, niegdyś mała, nadbrzeżna beduińska oaza, wciśnięta między góry a wybrzeże a dziś słynna, lecz nadal egzotyczna miejscowość wypoczynkowa ze swoją niezwykłą atmosferą :)

Dahab, to po arabsku złoto. Turystycznie odkryli go na szczęście zwykli podróżnicy, hippies i backpackerzy, dlatego chyba ma zupełnie inny charakter niż olbrzymie bezosobowe ośrodki turystyczne jak np. Sharm el Sheikh czy Hurghada.

Dahab - kiedyś beduińska sezonowa osada, nadal zachował swą egzotyczną twarz: płytka, piaszczysta zatoka, otoczona mnóstwem powykrzywianych palm daktylowych, z żółto-czerwonymi górami w tle. Nigdzie indziej wybrzeże Egiptu nie porasta tyloma naturalnymi palmami. Między nimi „przykucają“ małe sklepiki, barwne restauracje czy białe budynki hotelików. Typowy, arabski koloryt miasteczka oraz romantykę plażowych restauracji dopełnia beduińska wioska z wielbłądami, kozami i zawoalowanymi zakwefionymi beduinkami.

Wybrzeże Zatoki Akabskiej oferuje wspaniałe warunki do nurkowania. Właśnie w okolicach Dahab znajduje się kilka światowej sławy miejsc nurkowych takich jak Canyon, Blue Hole czy Islands. Stąd także organizowane są safari nurkowe na wielbłądach lub łodzią na dotychczas niezniszczone raf Ras Abu Gallum czy Gabr el Bint.

Hotel

Hotel Planet Oasis - stylowy, dwupiętrowy hotel z basenem, położony bezpośrednio przy głównej plaży w centrum turystycznym Dahab. Baza nurkowa Planet Divers jest umiejscowiona z boku hotelu.

 

Pokoje

Luksusowe pokoje z widokiem na morze w nowej części hotelu. Stylowe umeblowanie i klimatyzacja, Do dyspozycji lodówka, sejf.
Przed pokojami przestronne tarasy z widokiem na ogród, basen i morze. W tylnej części niektórych pokoi jest wyjście do prywatnych ogródków otoczonych murem z stolikiem,krzesłami i prysznicem.

 

Nurkowania

Warunki nurkowania

Organizacją nurkowań zajmuje się baza Planet Divers. Przed rozpoczęciem nurkowania wszyscy nurkowie powinni przedstawić swój nurkowy certyfikat (uznajemy wszystkie systemy nauczania) a także logbook. W przypadku, jeśli mieliście przerwę w nurkowaniu dłuższą niż 6 miesięcy, nastąpi przypomnienie czy sprawdzenie zdolności nurkowych w ciągu pierwszego nurkowania (tzw. Check Dive). Wszyscy nurkowie nurkują na swoją odpowiedzialność oraz podpisują pouczenie o podstawowych zasadach w Egipcie: Nurek nie może niczego dotykać pod wodą, łamać czy zbierać przedmioty z morza, rekreacyjne nurkowanie jest maksymalnie do 30 m z powietrzem a do 40 m z nitroxem a także z odpowiednim certyfikatem nurkowym.

Przewodnik nurkowy

Dla zapewnienia płynnego i bezproblemowego nurkowania zapewniamy grupom polskiego/czeskiego lub miejscowego przewodnika nurkowego, który jest wyszkolony w zakresie znajomości charakterystyki dahabskich miejsc nurkowych i zapewni wam np.: załadowanie butli, punktualność odjazdu, dogadanie się z kierowcą, załatwienie pozwolenia policji turystycznej (na niektóre nurkowiska), organizację nurkowania, opis rafy, przebieg nurkowania, reakcję na nieprzewidziane wydarzenia, zapewnienie zestawu tlenowego itp. Według nowych egipskich przepisów przewodnik nurkowy musi towarzyszyć każdemu nurkowi pod wodą, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i ochrony lokalnej rafy koralowej.

W planie  5 dni nurkowych na najlepszych miejscach nurkowych w okolicach Dahab.

 

 

 

 

INFORMACJE

CENA: Hotel + transfer: 190  euro 

Cena zawiera:

  • Transfer do hotelu i z hotelu
  • Nocleg w pokoju 2-os. ze śniadaniem w Hotelu 3*** - pokój Sea View Deluxe 
  • Opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • Ubezpieczenie NNW i KL

                          W planie wypad na Thisthlegorm do Sharm  - płatny dodatkowo ( 85 euro)

             Nurkowanie techniczne: CENNIK

 Przelot na trasie Warszawa-Sharm El Sheikh, Sharm el Sheikh- Warszawa  (koszt ok. 1600 - 1700 zł)

 

ZOBACZ NASZE RELACJE Z WCZEŚNIEJSZYCH WYJAZDÓW

  FILM Z WYPRAWY DO DAHAB

 FILM Z NURKOWANIA NA SS THISTLEGROM

GALERIA ZDJĘĆ 1

 GALERIA ZDJĘĆ 2

GALERIA ZDJĘĆ 3

a tu film  z wyprawy w 2016 roku 

 

Więcej Informacji: Igor  Tel +48 605 630 240, mail: igor@krokodyle.com.pl

 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

wstecz